آموزش علوم دامپزشکی

منوهای نصب در پنل مدیریت

محاسبه آنلاین حقوق و مزایای مسئولین فنی دامپزشکی در سال 1400

در این بخش از سایت هادیار آکادمی، امکان محاسبه خودکار حقوق مسئولین فنی دامپزشکی (به همراه محاسبه مالیات حقوق در سال 1400) از طریق فرم محاسبه گر سایت و به صورت آنلاین فراهم گردیده است.

در مصوبه مورخ 1399.12.23 شورای عالی کار، حداقل مزد روزانه کارگران، مبلغ 885,165 (هشتصد و هشتاد و پنج هزار و یکصد و شصت و پنج) ریال تعیین گردید. سایر مزایا در سال 1400 به صورت زیر است:

 • کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار (بن کارگری ماهانه): 6,000,000 ریال
 • کمک هزینه عائله مندی برای هر فرزند (حق اولاد ماهانه): 2,655,495 ریال
 • کمک هزینه مسکن (ماهانه): 4,500,000 ریال (نکته: این مبلغ به پیشنهاد شورای عالی کار برای تصویب نهایی به هیأت محترم وزیران تقدیم شده است، اما هنوز توسط هیات وزیران برای اجرایی شدن تصویب نگردیده است؛ بنابراین حق مسکن در حال حاضر همان مبلغ 3,000,000 است)

بدین ترتیب حداقل دستمزد ماهانه کارگران از 1,910,427 تومان در سال گذشته به 2,655,495 تومان در سال 1400 افزایش یافت و بر این مبنا می‌توان گفت حقوق و مزایای یک کارگر بدون فرزند با حداقل دستمزد در یک ماه ۳۰ روزه، 3,705,495 تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است کمیته دستمزد که متشکل از نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت است، سبد معیشت کارگران در سال ۱۴۰۰ را به میزان ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان تعیین کرد.
(قابل توجه آن دسته از همکاران مسئول فنی دامپزشکی که با مبالغی کمتر از تعرفه های ابلاغی مشغول به کار می‌شوند!)

صفحه پیشنهادی:

وبینارهای دامپزشکی با امتیاز بازآموزی

نحوه محاسبه حقوق و مزایای مسئولین فنی دامپزشکی

بر اساس مصوبه شماره 237409/ت 46657ه مورخ 1390/12/2 هیئت وزیران که به استناد ماده 21 قانون سازمان دامپزشکی و ماده 18 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی تنظیم شده است، حقوق و مزایای مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی، ضریبی از حداقل مزد مصوب شورای عالی کار بوده که بر اساس مدرک تحصیلی، سختی کار و ضریب منطقه‌ای متفاوت می باشد.

ضرایب موثر در میزان حقوق مسئولین فنی دامپزشکی

مطلب مرتبط:

تعرفه خدمات کلینیک های حیوانات خانگی در سال 99

26 پاسخ به "محاسبه آنلاین حقوق و مزایای مسئولین فنی دامپزشکی در سال 1400"

 1. تا زمانی که نظام دامپزشکی و اداره دامپزشکی خاصیت نداشته باشن وضعیت همینه حالا شما بگو ماهی 15باید بگیری

 2. همه این رقما دروغه.کارفرما ۳ تومن بیشتر نمیده

  • سلام و درود
   احتراماً دامپزشکان بسیاری رو میشناسیم که حقوق کامل دریافت می‌کنند. پیشنهادات کمتر از تعرفه از سوی (بسیاری از) کارفرماها همیشه هست، به خود شخص بستگی داره که کجا و به چه شیوه‌ای میخواد فعالیت کنه!
   ممنون از حضورتون در سایت هادیار.

 3. باسلام ؛متاسفانه مشاهده می گردد بعضی از همکاران ارزش جایگاه شغلی خود روفراموش می کنند وباحداقل حقوق ماهی ۲ میلیون تومان حاضر به همکاری بابعضی از واحدها وشرکت های تولیدی، خدماتی می کنند که باعث ازبین بردن شان وحرفه خود وهمکاران می گردند.امیداست با نگرشی شخصیت مدارانه درحفظ جایگاه دامپزشکی وارد حوزه کاری گردید.چرا که بیکاری صد شرف بیگاری را دارد.

 4. خود نظام دامپزشکی استان که مسئول تنظیم قرارداد هست این قانون رو اجرا نمیکنه که هیچ تازه میگه 3 میلیون خوبه! مسئول فنی که بار حقوقی داره کلی مجور و پروانه به نامش میگیرن و درصورت مشکل مسئول فنی هست که دادگاهی میشه. این چه قانونی هست که خود مجری قانون (نظام دامپزشکی لرستان) اونو انجام نمیده

 5. اگر همکاران گرامی زیر تعرفه قرار داد نبندن
  به راحتی این مبالغ قابل دریافت هست

  وقتی خودمون به رقمهای پایینتر راضی میشیم دیگه چرا تقصیر رو گردن نظام و اداره و …… میندازیم .

 6. سلام. اگر خود مسئول فنی زیر بار نره و قرارداد درست ببنده البته که حمایت نظام و اداره دامپزشکی هم باشه جایگاه دامپزشکان هم بالا میره. بنده شخصا دارم طبق تعرفه میگیرم. دوسال هست که تازه وارد بازار کار شدم و هردوسالش رو دارم طبق تعرفه میگیرم. و کوتاه نمیان اصلا.

 7. قبلا شاید اما امسال با این وضع کشتار مرغ و این کمبودها فک نکنم بشه

 8. درود و احترام
  کسی بفکرتون نیست جز خودتون و خدا
  دوستان عزیز گرفتن حقوق پایینتر از این مبالغ یعنی توهین و خیانت به شخصیت خودتان.
  به خودتون احترام بگذارید.
  کارفرما درآمد داره فقط ناله میکنه که قطعا خدا جواب این ناله های الکی را خواهد داد.
  اتحاد داشته باشید
  عزت نفس داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید
  به خدا بنده نفسم از جای گرم در نمیاد

 9. وقتی توی هر دوقوز آبادی یک دانشکده دامپزشکی آزاد زدن و هرکدوم سالی صد تا دویست تا فارغ‌التحصیل داره علاوه بر دانشکده های دولتی ، شما تا صد سال دیگه بگو دامپزشک نباید زیر بار حقوق کم بره ، نظام که خودش رک و راست به ما گفت دوملیون و نیم تازه زیاده ، همونم کارفرما مرتب نمیده

 10. تا زمانی که دامپزشک محل درامدش از خود کارفرمایی باشه که داره به کارش نظارت میکنه، نه میشه درست کار کرد نه به اندازه حقوق گرفت. دانشگاه های آزاد و نسبت فارغ التحصیلان به موقعیت شغلی ام بی تاثیر نیست . متاسفانه بیشتر همکاران دامپزشک خانم هستند که فقط مدرک میگذارند و با پول کم راضی می شوند. در نتیجه همه این عوامل ، بازار کاری که کوچک ترین حق دامپزشکان بعد این همه رنجش هست به این وضع فلاکت بار رسیده.

 11. سلام لطفا تعرفه دریافت حقوق دکتری عمومی در کلینیک ها و بیمارستان های حیوانات خانگی هم بگین

 12. پایه حقوق دامپزشک دکترای عمومی در سال ۱۴۰۰ برای ماه ۳۱ روزه در یک واحد تولیدی که در سایر نقاط قرار میگرد ۱۰۱,۴۱۸,۶۶۵ ریال است این مبلغ بر اساس چند روز مرخصی در ماه است ؟
  و اینکه آیا در جداول برای تک فرزند این عدد لحاظ شده ؟ و اگر مجرد بود باید یک حق اولاد از این مبلغ کسر شود ؟

  • هیچ واحد تولیدی بدون حضور مسئول فنی مجاز به فعالیت نیست، بنابر این مبلغ روزهای مرخصی به حقوق اعلام شده اضافه شده تا در صورت مرخصی و معرفی شخص جایگزین، مسئول فنی متضرر نشه.

   در ارتباط با فرزند: فیلد تعداد فرزند به صورت جداگانه قرار داده شده و میتونید تعداد فرزند (و همچنین دارای فرزند یا بدون فرزند) رو تعیین کنید تا مبلغ نمایش داده شده متناسب با شرایط شما نشون داده شه.

 13. چرا داکت های شستشو و ضدعفونی کامیون تو این لیست نیست؟

  • متاسفانه این مورد از سوی سازمان نظام دامپزشکی کشور در آیین نامه نظارت بهداشتی تعریف نشده… تا اونجایی که اطلاع داریم شورای نظام دامپزشکی خوزستان در این رابطه پیگیری‌هایی انجام داده، با این وجود هنوز تعرفه مشخصی اعلام نشده.

 14. سلام خدمت همکاران زحمت کش ..بنده دامپزشک کشتارگاه هستم
  اقا این چه کاریه مرغ کارفرما رو معدوم کنیم و بهش گیر بدیم ولی اخر ماه هم توقع پرداخت حقوق کنیم…خنده داره…معلومه که حقوق نمیده…..باید ماهم مثل بقیه ارگان های دولتی بعد از پنج سال قرارداد- رسمی بشیم و حقوق از دولت بگیریم….تا کار نظارت درست انجام بشه…ایا از معلم قرار دادی و نیرو انتظامی و پرستار و پیام نور کمتر هستیم …تمام این دوستان بعد از مدتی رسمی میشن…اما با این کار مهم که سلامت مردم در گروی کار ماست نباید رسمی بشیم و سر تعظیم به خواسته کارفرما فرود بیاریم که ضربه اونو کل جامعه میخوره…افسوس

 15. با سلام
  ممنون میشم حق مشاوره دکتر تغذیه فارم که در فارم هم مستقر نیستن و بصورت تلفنی و هفته ای یکبار بصورت حضوری مشاوره میدن هم بفرمایید که چطور محاسبه میشه؟

  • سلام و درود
   حق مشاوره تلفنی، تعرفه تعیین شده ای نداره… اما به طور کلی برای خدمات مشاوره بهداشتی و ارائه راهکار در سطح گله و خدمات درمانی طیور، بر اساس نوع دام و تعداد راس (یا قطعه در مورد طیور) محاسبه انجام میگیره که اطلاعات و جدول مربوط به این موضوع، خارج از مبحث این بخش از سایته… در صورت امکان، در آینده به صورت مجزا روی سایت قرار میگیره

   باتشکر.

 16. همین حقوق ها رو یه مکانیک یا صافکار با سوت زدن درمیاره.گچ کار و لوله کش گاز و تعمیرکار لوازم خانگی هم وضع بهتری از دامپزشک دارن.دامپزشکی خوندن و تحصیل تو ایران دیگه صرف نمی کنه.به همت دولت های ایران درس خوندن از بین رفت.

 17. علی ابوالحسن یانشهریور 1, 1400 از 22:48پاسخ

  با سلام خدمت همکاران و دوستان عزیز.
  طبق معمول ……………. و مثل بخش ها و جاهای دیگر، قانونی نوشته شده، اجرا نمی‌خواهیم بکنیم از اداره و وزارت خانه و برو بالاتر تا من نوعی…!!!!
  به امید روزی که این اتفاق بیفتد هیچ وقت نمی افته.

 18. حمید بلاغی ایالومهر 10, 1400 از 15:03پاسخ

  دوستان محترم دامپزشک در وهله اول قرارداد رو طبق تعرفه نظام انجام دهید اینکه بخواهید از روی ترس بیکاری تن به قیمت پایین تر بدهید هم ظلم به خودتان است و هم به سایر همکاران.وهم آینده خود و فرزندانتان.یگی از باهوش ترین دانش آموزان سابق الان شما دامپزشک محترم هستید پس بیشتر به خودتان ارزش بدهید.فکر آینده خودتان باشید با حقوق زیر تعرفه بازنشستگی در حد یک کارگر ساده خواهید داشت فردا یا پس فردا فرزندتان یا پدر و مادرتان نیاز مالی داشتند غبطه میخورید که چرا مزد خودم را درست دریافت نکردم.با هم متحد شوید چون شغل شما در رابطه با درمان بیماری های دام و انسان کمتر از پزشک نیست

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آکادمی هادیار می‌باشد.